newsletter

Galeria Katowicka

Bezpieczne zakupy w Katowickiej
GK_refreszment_header_aktualnosci

WYŻSZY POZIOM w Galerii Katowickiej

Wyższy-Poziom-1Aktorzy Teatru Śląskiego, muzycy NOSPR, naukowcy Uniwersytetu Śląskiego oraz wiele innych organizacji i inicjatyw w jednym miejscu, w ścisłym centrum Katowic. Właśnie rozpoczyna się PROJEKT WYŻSZY POZIOM, unikatowe na skalę kraju przedsięwzięcie, które ma przybliży wam bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną regionu. Tylko w wakacje odbędzie się ok. 75 wyjątkowych wydarzeń.

Program wydarzeń w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM został dostosowany do potrzeb i oczekiwań dzieci, młodzieży, dorosłych oraz całych rodzin. Głównymi obszarami tematycznymi inicjatyw będą: nauka, muzyka, sztuka, teatr, film oraz inne aktywności kulturalne.

PROJEKT WYŻSZY POZIOM współtworzyć będą m.in.: Teatr Śląski, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR), Uniwersytet Śląski, Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, Urząd Miasta Katowice oraz inne organizacje jak Galeria Renesans, Szkoła Aranżacji Muzycznej „Sekwencja”, Teatr Bez Sceny, Teatr Trip i Uniwersytet Rozwoju.

Niemal w każdy dzień tygodnia wakacji odbywać się będą cykliczne wydarzenia.

Wtorek to dzień aktywności Uniwersytetu Śląskiego w Galerii Katowickiej. W ramach realizacji PROJEKTU WYŻSZY POZIOM, inspirując do rozwoju zainteresowań, pasji i marzeń, powstanie cykl wystaw, warsztatów, pokazów i spotkań realizowanych przez wybitnych specjalistów, pracowników i absolwentów Uczelni. Biuro kariery Uniwersytetu Śląskiego zorganizuje „Przymierzalnie kariery”, odbędą się także m.in. ekspozycje najlepszych prac dyplomowych oraz część z atrakcji XXVIII Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

Na każdą środę lipca i sierpnia zaplanowano zajęcia w ramach Małej AKADEMII Sztuk Pięknych Galerii Katowickiej. Projekt artystyczno-edukacyjny Galerii Pracownia Renesans wprowadzi dzieci w świat kultury i sztuki, będzie realizowany w formie cyklicznych warsztatów, których celem jest przybliżenie specyfiki nowych mediów, technik artystycznych, nauka przez zabawę i twórcze eksperymentowane wraz z dokonywaniem ważnych odkryć. Wykorzystane zostaną takie formy ekspresji jak informel, ambalaż, happening, environment. Artyści wykorzystają też driping, taszyzm, op-art (sztuki optyczne), performance.

W wakacyjne czwartki zajęcia z rozwoju osobistego dla dorosłych, w specjalnym cyklu „Wejdź na Wyższy Poziom”, prowadzić będzie Bogdan Maciejak, trener rozwoju osobistego, praktyk, mówca motywacyjny, który od ponad dwudziestu lat prowadzi wykłady oraz uczestniczy w szkoleniach rozwoju osobistego w kraju i za granicą.

Już 3 lipca br. pierwsze zajęcia dla dzieci w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM poprowadzi Uniwersytet Rozwoju. Warsztaty i pokazy zaplanowane na antresoli Galerii Katowickiej w każdy piątek wakacji, oparte o kreatywnie i praktyczne doświadczenia, mają pomóc w zrozumieniu jak funkcjonuje otaczający nas świat. „Na pierwszy ogień” trafią… lodowe eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu.

Cykliczne zajęcia składające się na projekt zainicjowany przez Galerię Katowicką zaplanowano także na każdą sobotę oraz niedzielę lipca i sierpnia.

Teatr Trip przygotował program zajęć artystycznych oraz rozrywkowych, których celem jest zdobycie nowych umiejętności z zakresu plastyki, muzyki i teatru oraz rozwój dziecięcej wyobraźni. Nabyte podczas warsztatów umiejętności będą przydatne na wielu płaszczyznach życia, rozwiną wrażliwość oraz umiejętność pracy w grupie. Dodatkowo w każdą niedzielę wakacji prowadzone będą zajęcia, w ramach których dzieci i młodzież będą przygotowywały spektakl, którego uroczysta premiera odbędzie się wraz z końcem wakacji na deskach prawdziwego teatru.

Galeria Pracownia Renesans poprowadzi zajęcia otwarte pod nazwą „Rodzinne Inspiracje”. Celem twórczych działań dla mamy z córką, taty z synem, czy dziadków z wnukami jest zachęcenie rodzin do spędzania czasu w sposób wspólny i kreatywny. Rzeźbienie, rysowanie, malowanie, projektowanie, tworzenie sztuki użytkowej, biżuterii, zabawek i praktycznych wynalazków pozwoli później cieszyć się w domu wykonaną pracą i mile spędzonym czasem.

Większość aktywności w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM odbywać się będzie na poziomie +2 Galerii Katowickiej. Wejście do przestrzeni, w których znajdą się ekspozycje i prowadzone będą warsztaty stanowić będzie także punkt informacji o wydarzeniach kulturalnych w mieście, z możliwością zakupu biletów. Wybrane z atrakcji odbywać się będą także na antresoli z widokiem na ul. 3 Maja.

Wakacyjne aktywności w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM dostępne są bezpłatnie. Na wybrane zajęcia obowiązują zasada pierwszeństwa. Szczegółowy harmonogram i informacje znajdują się na naszej stronie: www.galeriakatowicka.eu/wyzszy-poziom

Serdecznie zapraszamy!

Newsletter

Administratorem danych osobowych jest Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy: 00-839), przy ul. Towarowej 28 (zwana dalej Spółką). Dane osobowe w zakresie podanym w formularzu będą przetwarzane przez Spółkę w celach marketingowych, zgodnie z wyrażoną zgodą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Spółki, jak też podmiotom udzielającym wsparcia Spółce na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia, jak też udostępnione podmiotom, o których mowa w klauzuli zgody. Dane osobowe przetwarzane w ww. celu będą przetwarzane do czasu odwołania zgody na poszczególny cel, w przypadku jej wyrażenia. Każda osoba posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej odwołaniem. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Podając adres e-mail wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej drogą elektroniczną na podany adres e-mail.
Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
Podając numer telefonu wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej w postaci SMS na końcowe urządzenie telekomunikacyjne - telefon komórkowy, którego nr podano powyżej.

  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, także w formie profilowania. Profilowanie będzie miało na celu umożliwienie przygotowania najlepszej, spersonalizowanej oferty i dedykowanych reklam.
Zapoznałam/-łem się z treścią Regulaminu.