Misiowy Domek stanął w Galerii Katowickiej. Na parter obok Sephory wprowadził się Misiek Julek z Domu Aniołów Stróżów. - Tą nietypową „instalacją” chcemy zwrócić uwagę na problemu dzieci i nakłonić darczyńców do udziału w zbiórce na remont jednej z naszych placówek - wyjaśnia Monika Bajka, prezeska stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. - Działamy m.in. w sosnowieckiej dzielnicy Juliusz, stąd imię bohatera naszej kampanii: Miśka Julka - dodaje prezeska. Dom Aniołów Stróżów prowadzi swoją działalność także na katowickim Załężu i Chorzowskim Biadaczu.

Codziennie w świetlicach i klubach stowarzyszenie stałą i kompleksową pomocą obejmuje ok. 130 dzieci w wieku od 2,5 do 19 lat, a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Drugi Dom w Aniołach znajdują dzieci i młodzież, które borykają się z różnego rodzaju problemami: samotnością, odrzuceniem, problemami w nauce, nieraz trudną sytuacją w domu.

To nie pierwsza akcja Domu Aniołów Stróżów, której partnerem jest Galeria Katowicka. W zeszłym roku wspólnie zachęcaliśmy do zbiórki na anielskie Domy w Katowicach i Chorzowie. - Te akcja zakończyły się sukcesem. Dzięki wsparciu ludzi o dobrych sercach udało nam się wyremontować Domy dla dzieci w Katowicach i Chorzowie. Teraz dzieci z sosnowieckiego Juliusza marzą o ładnym i przytulnym miejscu i czekają na remont swojego drugiego Domku - podkreśla Monika Bajka. - Oprócz zniszczonych szafek i dziur w ścianach, naszym największym problemem jest brak prysznica w łazience i zbyt mała i niedostatecznie wyposażona kuchnia - wymienia prezeska stowarzyszenia. 

Do zbiórki można przyłączyć się przekazując darowiznę przez stronę www.anioly24.pl/dom

Beznazwy-1

GALERIA WYDARZENIA

Zobacz inne aktualności

Jean Louis David -Nowa odsłona poziom -1

Data obowiązywania wydarzenia 15.07.2024
Odkryj nowy świat stylu z Jean Louis David na poziomie -1 naprzeciwko salonu CCC! Nowa fryzura, nowa lokalizacja! Odwiedź zmodernizowany salon w nowym miejscu! Zapraszamy do odwiedzenia Jean Louis David...
zobacz aktualność
800x800 px
GK_GALERIA SZTUKI_www slider_800x800 px

Gra światła i cienia: Architekci z UFFO.

Data obowiązywania wydarzenia 25.06-31.07.2024
Co nowego w Chill&Art? Architekci z UFFO zabiorą Cię w niezapomnianą podróż po krainie wyobraźni, gdzie każdy detal ma znaczenie i każda linia opowiada własną historię. Rysunek architektoniczny to bardzo...
zobacz aktualność - Gra światła i cienia: Architekci z UFFO.
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI - przejdź do strony aktualności
Pierwsza apla animacji aktualności
Pierwsza apla animacji aktualności