Niebawem Katowice staną się globalną stolicą badmintona. 26 lipca na placu przed Galerią Katowicką odbędzie się rozgrzewka przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Seniorów w Badmintonie. Teren centrum zamieni się w profesjonalne boisko, na którym każdy z Was będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności, zobaczyć jak na korcie radzą sobie profesjonaliści oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.
26 lipca na placu przed Galerią Katowicką powstanie wielka strefa badmintonowa. Pojawi się w pełni wyposażone boisko do gry, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rozgrywce, również ze znanymi zawodnikami. Rywalizować będzie można także w wielu różnych konkursach z nagrodami. Dodatkowo przestrzeń wypełnią: stoiska informacyjne, pneumatyczny balon w kształcie lotki oraz leżaki, które zagwarantują chwilę wytchnienia po stoczonych pojedynkach. W trakcie wydarzenia będzie można spotkać Wojciecha Palikija – Dyrektora YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2019 oraz Wiktora Treckiego i Szymona Stokfisza – Mistrzów Polski w Badmintonie do lat 19, podpytać ich o technikę gry czy poobserwować, jak wyglądają rozgrywki na najwyższym poziomie.
Strefa badmintonowa będzie czynna 26 lipca na placu przed Galerią Katowicką w godz. 14:00-17:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
