newsletter

Galeria Katowicka

GK_refreszment_header_aktualnosci

Otwórz się na sztukę! Zapraszamy na spektakle Międzynarodowego Festiwalu OPEN THE DOOR

W dniach 20-29 września w Katowicach odbędzie się II Edycja Międzynarodowego Festiwalu OPEN THE DOOR. Z tej okazji do miasta zjadą artyści m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szkocji, Czech, Islandii i Polski. W niezwykłych przedstawieniach teatralnych do głosu dojdą ci, którzy często pozostają zapomniani przez społeczeństwo: osoby z niepełnosprawnościami, zaburzeniami, wykluczeni z różnych powodów – artyści o szczególnej wrażliwości i czuli na ludzkie sprawy. Spektakle i artystyczne projekty będzie można zobaczyć między innymi u nas, na Scenie w Galerii.

Międzynarodowy Festiwal OPEN THE DOOR, organizowany przez Teatr Śląski w dniach 20-29 września, w całości poświęcony jest osobom zapomnianym i wykluczonym przez społeczeństwo.

W sobotę, 21 września, o godz. 18:30, na Scenie w Galerii Katowickiej będziecie mogli obejrzeć spektakl „Wojna w niebie”, tworzony przez osoby niesłyszące, niedosłyszące i słyszące, który udowadnia, że teatr może być przestrzenią poruszającego doświadczenia spotkania różnych światów. To opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, problemach bycia niezrozumianym przez otoczenie i trudnościach społecznych, wynikających z barier komunikacyjnych.

24 września, o godz. 19:00, na Scenie w Galerii zobaczycie poruszający obraz „Jak zatrzymać czas. Perkusyjna solówka o demencji”. Ten szczery i brawurowy w swej bezkompromisowości spektakl opowiadający o utracie pamięci, o demencji, o odchodzeniu i niezgodzie na nie, o walce z czasem o człowieka, którego kochamy. Młody chłopak – Antosh – grą na perkusji stara się obudzić swojego cierpiącego na demencję dziadka, przypominając mu ich wspólny świat.

Z kolei 26 września, o godz. 19:00, Scena w Galerii Katowickiej będzie gościć taneczną doku-dramę, spektakl w niezwykle oryginalny sposób wykorzystujący komiksową narrację i street-ballet „On/a nazywa się Nancy Joe”, wyróżniony prestiżową nagrodą „Best of Contemporary Dance Awarded” przez Washington Post i „Herald Angel Award” na Edinburg Fringe Festival. Transgenderowa alienacja, społeczne osamotnienie spowodowane byciem „innym”, tęsknota za szczęściem i wolnością – to główne tematy, jakie poruszy czeska grupa Tantehorse.

Ale! Galeria Katowicka gościć będzie nie tylko spektakle. 27 września o godz. 21:00 na placu przed Galerią można będzie obejrzeć niezwykłe widowisko „KochankowieTeatru Ognia Mandragora. Plenerowe przedstawienie opowie o miłości, a zarazem niemożności wzajemnego okazania uczuć we właściwym czasie przez dwoje kochanków.

Harmonogram wydarzeń na Scenie w Galerii:

21 września | sobota

18:30 | WOJNA W NIEBIE / reż. D. Feigielewicz (Kraków)

24 września | wtorek

19:00 | JAK ZATRZYMAĆ CZAS, PERKUSYJNA SOLÓWKA O DEMENCJI”/ Antosh Wojcik (Wielka                Brytania)

26 września | czwartek

19:00 | ON/A NAZYWA SIĘ NANCY JOE / Tantehorse (Czechy)

27 września | piątek – Plac przed Galerią Katowicką

21:00 | KOCHANKOWIE / Teatr Ognia Mandragora (Kraków)

POZOSTAŁE SPEKTAKLE I WYDARZENIA odbywają się w dniach 20-29.09.2019 na scenach Teatru Śląskiego (i na placu przed Teatrem), w przestrzeniach Ważnego Miejsca, SARP i w Jazz Club Hipnoza.

 

Newsletter

Administratorem danych osobowych jest Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy: 00-839), przy ul. Towarowej 28 (zwana dalej Spółką). Dane osobowe w zakresie podanym w formularzu będą przetwarzane przez Spółkę w celach marketingowych, zgodnie z wyrażoną zgodą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Spółki, jak też podmiotom udzielającym wsparcia Spółce na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia, jak też udostępnione podmiotom, o których mowa w klauzuli zgody. Dane osobowe przetwarzane w ww. celu będą przetwarzane do czasu odwołania zgody na poszczególny cel, w przypadku jej wyrażenia. Każda osoba posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej odwołaniem. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Podając adres e-mail wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej drogą elektroniczną na podany adres e-mail.
Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
Podając numer telefonu wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej w postaci SMS na końcowe urządzenie telekomunikacyjne - telefon komórkowy, którego nr podano powyżej.

  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, także w formie profilowania. Profilowanie będzie miało na celu umożliwienie przygotowania najlepszej, spersonalizowanej oferty i dedykowanych reklam.
Zapoznałam/-łem się z treścią Regulaminu.