newsletter

Galeria Katowicka

Bezpieczne zakupy w Katowickiej
press room

Już ponad 1000 godzin pracy nad projektem „Making Cities Vibe”

Październik 2020 jest czwartym miesiącem prac nad powstającym w Galerii Katowickiej projektem Katarzyny Meres. Nad obrazem „Making cities vibe” artystka spędziła już ponad 1000 godzin. Aktualnie dokładane są kolejne warstwy farby olejnej – docelowo będzie ich od 40 do 50, w obraz wpisany został kolejny wizerunek muzy – Leny, a artystka podjęła współpracę z amerykańską organizacją Jameslist.org. Bieżące postępy prac można podziwiać w Katowickiej co tydzień, od środy do soboty.

Pliki do pobrania Ponad 1000 godzin pracy nad projektem „Making Cities Vibe" Making Cities Vibe w Galerii Katowickiej

Galeria Katowicka solidarna z #17milionami

Galeria Katowicka dołączyła do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce. Dziś, 6 października 2020, w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego w geście solidarności z osobami z MPD rozbłysła na zielono. 

Pliki do pobrania Galeria Katowicka solidarna z #17milionami Galeria Katowicka na zielono_06.10.2020

Nowe marki i usługi w Galerii Katowickiej

Po raz kolejni partnerzy biznesowi potwierdzają potencjał Galerii Katowickiej, jednego z najlepszych śląskich centrów handlowych. Zyskała ona nowych najemców, a kolejni powiększają powierzchnie swoich lokali.

2 października na poziomie 0 Katowickiej otwarty zostanie ponad 200-metrowy salon Distance.pl, należący do prężnie rozwijającej się sieci salonów z obuwiem sportowym.

Pliki do pobrania Nowe marki i usługi w Galerii Katowickiej Galeria Katowicka_photo

Dom Aniołów Stróżów i Galeria Katowicka łączą siły, by pomagać

Nadal jest wiele dzieci potrzebujących opieki i wsparcia oraz młodzież, która nie znajduje zrozumienia u dorosłych i rówieśników. Dla nich wszystkich bezpieczną przystań tworzy 8 placówek Domu Aniołów Stróżów, z którym od niedawna współpracuje Galeria Katowicka. Od 14 września można tu wesprzeć organizację, wrzucając choćby symboliczną złotówkę do oryginalnej, żółto-szarej zakręconej skarbonki.

Pliki do pobrania Dom Aniołów Stróżów i Galeria Katowicka łączą siły, by pomagać Inauguracja Skarbonki w GK_od lewej Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów; Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej oraz Anna Litwa, Leasing Manager Savills Investment Management

Najemcy i galerie handlowe – współpraca i wzajemne wsparcie przynosi efekty

Pandemia mocno przemodelowała branżę retail, a wiele zaplanowanych w centrach handlowych akcji musiało ulec zmianie lub zostało całkowicie odwołanych. By pobudzić odwiedzalność i odwrócić niekorzystne trendy, konieczne jest wdrożenie nowych rozwiązań, modyfikacja kierunków działań oraz intensywna współpraca najemców i galerii. Jak to wygląda w praktyce?

Pliki do pobrania Najemcy i galerie handlowe – współpraca i wzajemne wsparcie przynosi efekty Lekko stać się EKO_Galeria Katowicka

Kolejny etap projektu „Making cities vibe” w Katowickiej

Od lipca na antresoli Galerii Katowickiej powstaje niezwykły obraz, przygotowywany w bardzo rzadkiej, wywodzącej się ze średniowiecza, technice realizmu przed-klasycznego. „Making cities vibe” malowany jest przez Katarzynę Meres, jedną z niewielu kobiet na świecie tworzącą w tym stylu. Obecnie prace wchodzą w nowy etap – artystka włącza do niego postacie ludzkie i w związku z tym ogłasza konkurs dla naturalnych oraz odważnych kobiet i dziewcząt. Wizerunki wybranych uczestniczek staną się częścią dzieła.

Pliki do pobrania Kolejny etap projektu „Making cities vibe” w Katowickiej Katarzyna Meres w Katowickiej

Sprawdź, jak „Lekko stać się EKO!” z Katowicką!

Tworzywa sztuczne są dziś wszędzie – wypadają z miejskich koszy, zalegają na wysypiskach, dryfują w morzach i oceanach. Dodatkowo obecna sytuacja sprawiła, że kupujemy jeszcze więcej towarów w opakowaniach jednorazowych, w małych, łatwych do przechowywania paczkach, a myślenie o dobru środowiska wielu z nas odsunęło na bok. Tymczasem szacuje się, że jeśli nie ograniczymy ilości zużywanych plastikowych jednorazówek, do 2050 roku w oceanach będzie wagowo więcej plastiku, niż ryb!* Od czego więc zacząć, by temu zapobiec? Wystarczą małe kroki, do których zachęca Galeria Katowicka.

*http://planetsilbo.pl/mala-slomka-wielki-problem-czyli-o-sensie-uzywania-slomek-do-napojow

Pliki do pobrania Sprawdź, jak „Lekko stać się EKO!” z Katowicką! Lekko stać się EKO_grafika

„On wrócił” – Teatr w Katowickiej wznawia działalność

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, do gry wraca Scena w Galerii. I to w najlepszym stylu! Na deskach pierwszej w Polsce sceny teatralnej w centrum handlowym zagości inscenizacja bestsellerowej powieści niemieckiego pisarza, Timura Vermesa. Sztuka „On wrócił”, w reżyserii Roberta Talarczyka, opowiada o Adolfie Hitlerze, który trafia do współczesnego świata. Spektakle w Katowickiej zaplanowano na 19 i 20 sierpnia oraz 15 i 16 września o godz. 19:00.

Pliki do pobrania „On wrócił” - Teatr w Katowickiej wznawia działalność On wrócił na Scenie w Galerii_fot. Teatr Śląski

Gdzie na Śląsku oddać krew? Krwiobus czeka na placu przed Galerią Katowicką

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach znów apeluje o oddawanie krwi! Według dostępnych statystyk aktualnie brakuje prawie wszystkich grup. Pomóc można m.in. podczas wyjazdowych akcji honorowego krwiodawstwa organizowanych na placu przed Galerią Katowicką. W sierpniu odbędą się tu 24 zbiórki, podczas których ochotnicy będą mogli podzielić się tym bezcennym darem. Najbliższa okazja do wsparcia inicjatywy nadarzy się już w środę, 5 sierpnia, w godz. 10:00-15:00.

Pliki do pobrania Krwiobus czeka na placu przed Galerią Katowicką

Wyjazd z Galerii Katowickiej w trakcie Tour de Pologne

W środę, 5 sierpnia, kolarze biorący udział w 77. Tour de Pologne zawitają do Katowic. To tutaj, tradycyjnie pod katowickim Spodkiem, zaplanowano metę katowickiego etapu wyścigu. Kolarze przejadą ulicami Katowic po raz 11. Czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego, związane z wydarzeniem, obejmą także okolice Galerii Katowickiej. Zamknięty będzie wyjazd od strony ul. Mikołowskiej oraz ul. Słowackiego.

Tegoroczny Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem kolarskim UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

Pliki do pobrania Wyjazd z Galerii Katowickiej w trakcie Tour de Pologne Tour de Pologne 2020_Katowice

Newsletter

Administratorem danych osobowych jest Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy: 00-839), przy ul. Towarowej 28 (zwana dalej Spółką). Dane osobowe w zakresie podanym w formularzu będą przetwarzane przez Spółkę w celach marketingowych, zgodnie z wyrażoną zgodą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Spółki, jak też podmiotom udzielającym wsparcia Spółce na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia, jak też udostępnione podmiotom, o których mowa w klauzuli zgody. Dane osobowe przetwarzane w ww. celu będą przetwarzane do czasu odwołania zgody na poszczególny cel, w przypadku jej wyrażenia. Każda osoba posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej odwołaniem. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Podając adres e-mail wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej drogą elektroniczną na podany adres e-mail.
Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
Podając numer telefonu wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej w postaci SMS na końcowe urządzenie telekomunikacyjne - telefon komórkowy, którego nr podano powyżej.

  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, także w formie profilowania. Profilowanie będzie miało na celu umożliwienie przygotowania najlepszej, spersonalizowanej oferty i dedykowanych reklam.
Zapoznałam/-łem się z treścią Regulaminu.