1 kwietnia w 11 największych miastach Polski Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji organizuje akcję edukacyjną pt. „Skonsultuj z Farmaceutą”, podczas której członkowie PTSF we współpracy z magistrami farmacji i innymi przedstawicielami kierunków medycznych wykonywać będą podstawowe badania medyczne.

W Katowicach odbędzie się ona w Galerii Katowickiej ul. 3 maja 30, 1 kwietnia (sobota) w godzinach od 10:00 do 16:00.

Tegoroczna edycja obejmuje swoją tematyką zagadnienia związane z astmą oskrzelową, która jest przewlekłą, nieuleczalną zapalną chorobą dróg oddechowych, charakteryzującą się napadową dusznością.

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy i świadomości prozdrowotnej dotyczącej astmy oskrzelowej. Opieka farmaceutyczna przy astmie oskrzelowej to nie tylko kontrola prawidłowej farmakoterapii, ale także diagnostyka umożliwiająca wczesne wykrycie choroby, szczególne u osób z grup ryzyka.

Podczas tegorocznej edycji PTSF Oddział Sosnowiec przygotował dla uczestników wydarzenia możliwość skorzystania ze stanowisk tj.:

  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
  • pomiar stężenia glukozy we krwi,
  • stanowisko rejestracji potencjalnych dawców szpiku do bazy fundacji DKMS,
  • stanowisko profilaktyki zdrowotnej przygotowane przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach
  • kącik receptury dla dzieci

Ponadto dla chętnych będzie możliwość konsultacji z magistrem farmacji oraz spotkania się z przedstawicielami takich organizacji jak IFMSA (edukacja dotycząca prawidłowego leczenia astmy oskrzelowej)

Serdecznie zapraszamy!

Plakat SzF

Zobacz inne wydarzenia

Casting do THE LOOK OF THE YEAR w Katowickiej

Data obowiązywania wydarzenia
zobacz wydarzenie
Casting The Look of The Year
Festiwal Pierogów

Festiwal Pierogów w Katowickiej

Data obowiązywania wydarzenia
Polskie, hiszpańskie, japońskie, tybetańskie, hinduskie, gotowane, pieczone, na słodko, na słono, a nawet w wersji bezglutenowej... - najpyszniejsze pierogi świata czekają na Ciebie w Katowickiej w ostatni weekend maja! Jeśli...
zobacz wydarzenie - Festiwal Pierogów w Katowickiej
ZOBACZ WSZYSTKIE WYDARZENIA - przejdź do strony wydarzenia
Pierwsza apla animacji aktualne wydarzenia
Pierwsza apla animacji aktualne wydarzenia