1 kwietnia w 11 największych miastach Polski Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji organizuje akcję edukacyjną pt. „Skonsultuj z Farmaceutą”, podczas której członkowie PTSF we współpracy z magistrami farmacji i innymi przedstawicielami kierunków medycznych wykonywać będą podstawowe badania medyczne.

W Katowicach odbędzie się ona w Galerii Katowickiej ul. 3 maja 30, 1 kwietnia (sobota) w godzinach od 10:00 do 16:00.

Tegoroczna edycja obejmuje swoją tematyką zagadnienia związane z astmą oskrzelową, która jest przewlekłą, nieuleczalną zapalną chorobą dróg oddechowych, charakteryzującą się napadową dusznością.

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy i świadomości prozdrowotnej dotyczącej astmy oskrzelowej. Opieka farmaceutyczna przy astmie oskrzelowej to nie tylko kontrola prawidłowej farmakoterapii, ale także diagnostyka umożliwiająca wczesne wykrycie choroby, szczególne u osób z grup ryzyka.

Podczas tegorocznej edycji PTSF Oddział Sosnowiec przygotował dla uczestników wydarzenia możliwość skorzystania ze stanowisk tj.:

  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
  • pomiar stężenia glukozy we krwi,
  • stanowisko rejestracji potencjalnych dawców szpiku do bazy fundacji DKMS,
  • stanowisko profilaktyki zdrowotnej przygotowane przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach
  • kącik receptury dla dzieci

Ponadto dla chętnych będzie możliwość konsultacji z magistrem farmacji oraz spotkania się z przedstawicielami takich organizacji jak IFMSA (edukacja dotycząca prawidłowego leczenia astmy oskrzelowej)

Serdecznie zapraszamy!

Plakat SzF

Zobacz inne wydarzenia

Przyjdź na casting Miss Polonia!

Data obowiązywania wydarzenia 23.02.2024
Przyjdź na casting Miss Polonia! Już w najbliższy piątek, 23.02 w godz. 12:00 – 19:00 obierz kierunek KATOWICKA i zrób krok w kierunku uzyskania tytułu najpiękniejszej polki. Nieważny jest Twój...
zobacz wydarzenie
800x800
Walentynkowe Love!

WALENTYNKOWE LOVE

Data obowiązywania wydarzenia
Walentynkowe Love w KatoKarcie to ten moment, kiedy możesz powiedzieć KOCHAM CIĘ uroczym prezentem komu tylko chcesz! Zbieraj w KatoKarcie naklejki za zakupy i odbieraj nagrody! Jak? Tak: Zrób zakupy...
zobacz wydarzenie - WALENTYNKOWE LOVE
ZOBACZ WSZYSTKIE WYDARZENIA - przejdź do strony wydarzenia
Pierwsza apla animacji aktualne wydarzenia
Pierwsza apla animacji aktualne wydarzenia