newsletter

Galeria Katowicka

GK_refreszment_header_o_galerii

Sklepy, rozrywka i praca – o galerii

sklepy_rozrywka_praca_500px_v3

Galeria Katowicka to jeden z najważniejszych obiektów handlowych ponad 2-milionowej aglomeracji katowickiej. Sam budynek to nowoczesna i ze smakiem zaprojektowana bryła. W umiejętny sposób łączy niezwykłego ducha tworzonego przez 16 kielichów dworca kolejowego z najnowszymi trendami sztuki architektonicznej. Wnętrze galerii, utrzymane w czerni i bieli, wyróżnia się lekkością i elegancją. Dzięki restauracjom i sklepom, do których wejście prowadzi bezpośrednio z ul. 3 Maja i Placu Szewczyka, obiekt harmonijnie wpisuje się w najbliższe otoczenie. Powierzchnie handlowe Galerii Katowickiej są nowym wyznacznikiem mody stolicy Śląska.

Wyjątkowa lokalizacja

wyjatkowa_lokalizacja_500px_v1

Niezwykle istotna jest także lokalizacja naszych powierzchni handlowych. Galeria Katowicka sąsiaduje z dworcem kolejowym KATOWICE GŁÓWNE, jednym z najważniejszych elementów systemu komunikacyjnego aglomeracji. Na poziomie „-1” znajduje się funkcjonalny dworzec komunikacji miejskiej, z którego codziennie odjeżdża ponad 800 autobusów. Tuż obok wejścia głównego do galerii przebiega jedna z najważniejszych w regionie linia tramwajowa, która umożliwia wygodny dojazd do miast sąsiadujących z Katowicami. Natomiast dla klientów, którzy zamierzają dojechać do naszego obiektu samochodem, do dyspozycji 24h na dobę pozostaje 1 200 miejsc parkingowych zlokalizowanych na poziomach „-2” i „-3”. Z kolei pasjonaci jednośladów mogą pozostawić swoje pojazdy na jednym z 80 miejsc dla rowerów.

Sklepy i ciekawe powierzchnie handlowe

sklepy_powierzchnie_handlowe_500px_v1

Atutem Galerii Katowickiej jest doskonała oferta handlowa i usługowa. Na 5 poziomach galerii klienci znajdą doskonale zbilansowany zestaw blisko 250 sklepów i powierzchni handlowych. Odpowiedni styl i podążanie za najnowszymi trendami zapewni bogata oferta marek modowych. Zadowolenie z dokonanego wyboru zagwarantują wizyty w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, wyposażeniem wnętrz, biżuterią czy elektroniką. Każdego dnia wśród powierzchni handlowych można znaleźć ciekawe promocje i wyprzedaże.

Spotkania i dobre jedzenie

spotkania_jedzenie_500px_v1

Zadbaliśmy, aby prócz setek sklepów i innych powierzchni handlowych znalazły się również doskonałe obiekty gastronomiczne. Osoby lubiące dobre jedzenie poza domem, oprócz ciekawej oferty restauracji, na pewno docenią doskonale zaprojektowany food court. Dwupoziomowa strefa restauracyjna z dobrym jedzeniem zajmuje jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc galerii – tuż pod zwieńczeniem kopuły głównego wejścia od ulicy 3 Maja.

Rozrywka i praca

coworking_500px_v3

Galeria Katowicka to nie tylko różnorodne sklepy, znakomite restauracje i różnego rodzaju powierzchnie handlowe. Rozrywkową i kulturalną ofertę stanowi przede wszystkim Multikino – pierwsze wielosalowe kino tej sieci w Katowicach, zlokalizowane na poziomie „+3” naszego centrum.

Galeria Katowicka to także szereg unikalnych propozycji i rozwiązań, których trudno szukać w innych tego typu obiektach w regionie. Miłośnikom najnowszych technologii w zakupach pomoże nowoczesna aplikacja na urządzenia mobilne. Ciekawą propozycją dla klientów jest również strefa CO-WORKING ROOM na 2 piętrze, gdzie można wygodnie i całkowicie bezpłatnie rozwijać swoje pomysły biznesowe.

Info Punkt

Poszukujesz sklepu, rzeczy, restauracji, chcesz zadać pytanie dotyczące funkcjonowania Galerii Katowickiej lub jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług oferowanych w Galerii Katowickiej – udaj się do Punktu Info, który znajduje się na poziomie 0 przy głównym wejściu do centrum od strony ul. 3 Maja.

Pomożemy uzyskać informacje, których poszukujesz.

W punkcie informacyjnym możesz przede wszystkim:

Z Info Punktem możesz skontaktować się również telefonicznie pod numerem +48 32 41 41 601 i mailowo: kontakt@galeriakatowicka.eu w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Informacja turystyczna

Jesteś po raz pierwszy w Katowicach i chciałbyś uzyskać informację dotycząca naszego miasta?
Udaj się do punktu obsługi klienta zlokalizowanego na pasażu poziomu 0, w bardzo bliskim sąsiedztwie głównego wejścia od strony 3 Maja. W punkcie dowiesz się o najważniejszych zabytkach, muzeach, parkach oraz miejscach aktywnego wypoczynku.

Udostępniamy także bezpłatne mapy i broszury turystyczne w języku polskim oraz angielskim.

Informacje uzyskasz bezpośrednio, telefonicznie lub poprzez email.

Punkt Informacyjny: kontakt@galeriakatowicka.eu tel. 32 41 41 601

Zamawianie taksówek dla klientów

W Galerii Katowickiej możecie Państwo bezpłatnie zamówić taksówkę w Punkcie Informacyjnym, zlokalizowanym na poziomie 0 przy wejściu głównym od strony ul. 3 Maja.

Usługa czyszczenia obuwia

Klienci Galerii Katowickiej mogą bezpłatnie skorzystać z urządzenia czyszczącego obuwie – znajduje się ono na poziomie 0, przy wejściu głównym od strony ul. 3 Maja.

Biuro rzeczy znalezionych

Zgłoszenia dotyczące zgubienia bądź znalezienia rzeczy można dokonać w Punkcie Informacyjnym (poziom 0 przy wejściu głównym od strony ul. 3 Maja) bądź w Biurze Ochrony (poziom 0, wejście za salonem iSpot). Rzeczy znalezione przechowywane są do 3 miesięcy.

Kontakt do biura rzeczy znalezionych: +48 32 41 41 601

Telefon w punkcie informacyjnym

Galeria Katowicka oferuje możliwość bezpłatnego skorzystania z telefonu, znajdującego się w punkcie informacyjnym naszego centrum zlokalizowanym przy wejściu głównym od strony ul. 3 Maja.

Opaska bezpieczeństwa dla dzieci

opaski_22062018_mini

Już od 22 czerwca, w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych klientów, wprowadzamy specjalne opaski identyfikacyjne. Można na nich zapisać swój numer telefonu, by w momencie, gdy dziecko zniknie opiekunowi z oczu, łatwo można było go odnaleźć.

Przygotowaliśmy trzy wzory estetycznych, kolorowych opasek. Są one wykonane z trwałego, hipoalergicznego oraz bezpiecznego dla zdrowia i skóry dziecka materiału. Spełniają rygorystyczne wymogi Państwowego Zakładu Higieny. Z kolei zapięcie na zatrzask sprawia, że opaskę łatwo dopasować do ręki dziecka.

Zapraszamy do Punktu Informacyjnego na poziomie 0 – można tu bezpłatnie odebrać oznakowaną opaskę dla dziecka.

Infokioski

Urządzenia dostępne są na wszystkich poziomach Galerii Katowickiej. Dotykowe panele w intuicyjny sposób pozwalają na zlokalizowanie sklepów znajdujących się na terenie naszego centrum. W nieskomplikowany sposób zaprowadzą klienta bezpośrednio do wyznaczonego celu.

Pokój Rodzinny

Na terenie Galerii Katowickiej znajdują się wygodne pokoje rodzinne, w których klienci z dziećmi mogą bezpłatnie skorzystać z toalety, przewijaka, wygodnego fotelika do karmienia a także podgrzać posiłek w kuchence mikrofalowej..

Pokoje rodzinne zlokalizowane są:

Poziom -1 – obok salonu kosmetycznego Manicure&Pedicure

Poziom +1 – obok salonu Twoje soczewki

Poziom +2 – obok sklepu Reserved

Karta Podarunkowa

karta_2072018_mini

Karta Podarunkowa Galerii Katowickiej to wspaniały pomysł na prezent, który daje obdarowanej osobie możliwość wyboru. Obdaruj nią swoich bliskich z okazji świąt, urodzin lub innych uroczystości.

Karta oparta jest na systemie elektronicznej formy płatniczej, którym można bezpiecznie i wygodnie płacić we wszystkich sklepach na terenie Galerii Katowickiej i wybranych wyspach handlowych*.

Minimalna kwota doładowani wynosi 50 zł. Kartę można doładować jednorazowo i jest ona ważna do wyczerpania środków lub do 12. miesięcy od daty zakupu. Miesiąc ważności karty jest wskazany na karcie podarunkowej pod numerem karty. Po zasileniu karta zostaje aktywowana najwcześniej następnego dnia roboczego. Kompletność koperty z kartą podarunkową zostaje sprawdzana przy kupującym. Płatność kartą potwierdza się za pomocą PINu znajdującego się w dodatkowej kopercie bezpiecznej.

Saldo na koncie sprawdzisz poprzez:

* Więcej informacji uzyskasz w punkcie informacyjnym zlokalizowanym na poziomie 0, obok głównego wejścia przy ul. 3 Maja lub dzwoniąc pod numer: +48 32 41 41 290

Organizacja urodzin

karta_2072018_mini

Chcesz zorganizować niezapomniane urodziny swojej pociechy? Sprawdź ofertę Galerii Katowickiej.

Oferujemy możliwość zorganizowania urodzin w jedynym na Śląsku interaktywnym placu zabaw – Fit4Kids oraz we wspaniałej kinowej atmosferze Multikina.

Dla waszych pociech zostały przygotowane m.in.:

 • strefa gier i zabaw z konkursami
 • urodzinowy fotel dla solenizanta
 • malowanie buziek
 • seanse filmowe dla maluchów
 • zwiedzanie kina
 • tort urodzinowy
 • pamiątkowe zdjęcia
 • i wiele wiele innych…

Nad bezpieczeństwem i świetną zabawą Twojego dziecka będzie czuwać profesjonalna obsługa oraz dedykowani animatorzy.
Więcej szczegółów uzyskasz kontaktując się z punktem informacyjnym pod numerem tel. 32 41 41 290 oraz dzwoniąc bezpośrednio do wybranego najemcy:

 • Multikino tel. 32 661 41 24
 • Fit4Kids tel. 537 787 821

Wypożyczenie parasola

Usługa dedykowana dla klientów Galerii Katowickiej. Parasol jest dostępny do odbioru w Punkcie Info zlokalizowanym na pasażu od strony wejścia przy ul. 3 Maja*.
Wypożyczenie Parasola na okres do 4. godzin w danym dniu jest bezpłatne. Za każdą rozpoczętą kolejną godzinę okresu wypożyczenia naliczana jest opłata
dodatkowa w wysokości 5 złotych brutto. Usługa realizowana jest za kaucją.

Osoba wypożyczająca Parasol jest zobowiązana do złożenia zamówienia z wyprzedzeniem co najmniej 30 minut.
Rezerwacji usługi można dokonać w następujący sposób:

 • wypełniając formularz dostępny w linku poniżej i przesyłając go drogą mailową na adres: kontakt@galeriakatowicka.eu,
 • telefonicznie dzwoniąc pod numerem telefonu: 32 41 41 290 i podając niezbędne do zamówienia dane,
 • wypełniając formularz osobiście w Punkcie Info zlokalizowanym na terenie Galerii Katowickiej.

Zapoznaj się z regulaminem i pobierz formularz zamówienia usługi.

* Więcej informacji uzyskasz w punkcie informacyjnym zlokalizowanym na poziomie 0, obok głównego wejścia przy ul. 3 Maja lub dzwoniąc pod numer: +48 32 41 41 290.

Wypożyczenie przenośnej ładowarki Powerbank

Usługa dedykowana dla klientów Galerii Katowickiej. Powerbank jest dostępny do odbioru w Punkcie Info zlokalizowanym na pasażu od strony wejścia przy ul. 3 Maja*.

Wypożyczenie Powerbanka na okres do 2. godzin w danym dniu jest bezpłatne.
Za każdą rozpoczętą kolejną godzinę okresu wypożyczenia naliczana jest opłata dodatkowa w wysokości 5 złotych brutto. Usługa realizowana jest za kaucją.

Osoba wypożyczająca Powerbank jest zobowiązana do złożenia zamówienia
z wyprzedzeniem co najmniej 30 minut. Rezerwacji usługi można dokonać
w następujący sposób:

 • wypełniając formularz dostępny w linku poniżej i przesyłając go drogą mailową na adres: kontakt@galeriakatowicka.eu,
 • telefonicznie dzwoniąc pod numerem telefonu: 32 41 41 290 i podając niezbędne do zamówienia dane,
 • wypełniając formularz osobiście w Punkcie Info zlokalizowanym na terenie Galerii Katowickiej.

Zapoznaj się z regulaminem i pobierz formularz zamówienia usługi.

* Więcej informacji uzyskasz w punkcie informacyjnym zlokalizowanym na poziomie 0, obok głównego wejścia przy ul. 3 Maja lub dzwoniąc pod numer: +48 32 41 41 290.

Wypożyczenie wózka dziecięcego

Usługa dedykowana dla rodzin z dziećmi, które na czas wizyty w Galerii Katowickiej mogą nieodpłatnie wypożyczyć wózek*.

Dziecięcy wózek spacerowy jest dostępny do odbioru w Punkcie Info zlokalizowanym na pasażu od strony wejścia przy ul. 3 Maja. Wózek może zostać wypożyczony na okres do 3 godzin z możliwością przedłużenia o kolejne 3 h, jednak w czasie nie przekraczającym godzin otwarcia centrum. Usługa realizowana jest za kaucją.

Osoba wypożyczająca wózek jest zobowiązana do złożenia zamówienia z wyprzedzeniem co najmniej 30 minut.
Rezerwacji usługi można dokonać w następujący sposób:

 • wypełniając formularz dostępny w linku poniżej i przesyłając go drogą mailową na adres: kontakt@galeriakatowicka.eu,
 • telefonicznie dzwoniąc pod numerem telefonu: 32 41 41 290 i podając niezbędne do zamówienia dane,
 • wypełniając formularz osobiście w Punkcie Info zlokalizowanym na terenie Galerii Katowickiej.

Zapoznaj się z regulaminem i pobierz formularz zamówienia usługi.

* Więcej informacji uzyskasz w punkcie informacyjnym zlokalizowanym na poziomie 0, obok głównego wejścia przy ul. 3 Maja lub dzwoniąc pod numer: +48 32 41 41 290.

Strefa Wymiany Książki

W strefie biznesu, na antresoli nad food courtem w Galerii Katowickiej, pojawiły się bookcrossingowe regały, na których umieściliśmy dla naszych klientów ciekawe pozycje książek, również dla dzieci. Książki wyłożone w naszej ruchomej bibliotece są udostępniane za darmo każdemu potencjalnemu Czytelnikowi, który odwiedził Galerię Katowicką i zatrzymał się na chwilę by odpocząć w strefie wymiany książki.

Jednym ze sposobów korzystania ze strefy jest zapoznanie się z książkami na miejscu. Wystarczy wtedy podejść do regałów i znaleźć coś interesującego dla siebie. Po skończeniu lektury należy ją odłożyć na miejsce.

Drugim sposobem korzystania jest wymiana książek. Jeśli dana lektura zainteresowała Cię na tyle, że chciałabyś/chciałabyś zabrać ją do domu, pamiętaj, aby uzupełnić księgozbiór strefy i w miejsce książki, którą chcesz zabrać, przynieść inną.

Postaraj się, aby przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone. Zastanów się, czy książka, którą chcesz przynieść jest godna polecenia i ciekawa.

Wierzymy, że świadomie i odpowiedzialnie będziesz angażował się w naszą wspólną strefę wymiany książek.

Życzymy miłej lektury i udanej wymiany książek w Galerii Katowickiej.

Strefa podgrzewania posiłków

W części food courtu, za lokalem Subway dla naszych klientów przygotowaliśmy strefę, w której jest dostępna mikrofalówka oraz urządzenie do podgrzewania butelek z mlekiem dla dzieci.

Pokój wyciszenia

Od niedawna w naszym centrum na poziomie +1 obok toalet zlokalizowanych przy sklepie Reserved funkcjonuje dedykowane pomieszczenie przeznaczone dla osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania społecznego, wynikającą ze spektrum autyzmu. Pokój powstał zgodnie z wytycznymi i standardami uznanymi przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach, z którym współpracuje Galeria Katowicka.

Pokój Wyciszeń jest przeznaczony dla osób, które w wyniku swojego aktualnego stanu zdrowia wymagają czasowego odreagowania napięć. Zgłaszają konieczność poradzenia sobie z emocjami i swoim zachowaniem w wyniku niesprzyjających okoliczności, czyli zbyt dużej ilości bodźców.

Dostęp do pokoju za pomocą wideodomofonu.

Zapoznaj się zasadami korzystania z pomieszczenia.

Bilety ZTM dostępne w Punkcie Informacyjnym

W Punkcie Informacyjnym Galerii Katowickiej można już kupić bilety jednoprzejazdowe ZTM, przewoźnika realizującego połączenia miejskie w konurbacji górnośląskiej. Bilety można kupić jedynie za gotówkę. Zapraszamy do Punktu Informacyjnego, znajdującego się na poziomie 0 przy wejściu głównym od strony ul. 3 Maja.

 1. Przejazd jednorazowy w granicach jednego miasta (gminy) lub przez 20 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek)
  Normalny – 3,20 zł
  Ulgowy – 1,60 zł
 2. Przejazd jednorazowy w granicach dwóch sąsiadujących miast (gmin) lub przez 40 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek)
  Normalny – 3,80 zł
  Ulgowy – 1,90 zł
 3. Przejazd jednorazowy w granicach trzech i więcej miast (gmin) lub przez 90 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek)
  Normalny – 4,80 zł
  Ulgowy – 2,40 zł

 

Helpomat

helpomatgk2

Helpomat w Galeria Katowicka znajduje się w toalecie damskiej na poziomie -1.

Wyposażyliśmy go w specjalnie dobrany asortyment pierwszej potrzeby. Do dyspozycji przygotowaliśmy wybór środków higienicznych, plastry, prezerwatywy, chusteczkę antybakteryjną, nakładkę sedesową oraz czyścik do obuwia.

Zapraszamy do korzystania!

Chusteczkomat

Chusteczkomat znajduje się w dwóch lokalizacjach:

 • przy wejściu do galerii od strony Dworca Autobusowego na poziomie -1.
 • przy wejściu z parkingu od strony lokalu TK MAXX na poziomie -2

W asortymencie urządzenia klienci centrum znajdą szeroką ofertę chusteczek nawilżonych do czyszczenia m.in. obuwia, kokpitu samochodu, czy monitora itp.

W celu zapoznania się z pełną ofertą zapraszamy do centrum !

Stacja ładowania urządzeń mobilnych

Drodzy klienci, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom w pomieszczeniu co-working room umieściliśmy stację umożliwiającą ładowanie urządzeń mobilnych.

Korzystanie ze stacji odbywa się bezpłatnie. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z załączonym Regulaminem oraz stosowanie się do niniejszej Instrukcji.

Ważne informacje:

 1. Pamiętaj, aby po zamknięciu skrytki nadać kod pin celem jej zamknięcia.
 2. Pamiętaj, że maksymalny czas pozostawienia urządzenia w skrytce wynosi 6 h.
 3. Protokolarne otwieranie skrytek odbywa się w momencie przekroczenia dozwolonego czasu pozostawienia przez użytkownika urządzenia w skrytce.
 4. W takich sytuacjach należy skontaktować się z biurem ochrony obiektu – tel. 728 393 355. Administrator stacji oraz Dyrekcja centrum nie odpowiadają za pozostawione w skrytkach rzeczy.

Newsletter

Administratorem danych osobowych jest Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy: 00-839), przy ul. Towarowej 28 (zwana dalej Spółką). Dane osobowe w zakresie podanym w formularzu będą przetwarzane przez Spółkę w celach marketingowych, zgodnie z wyrażoną zgodą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Spółki, jak też podmiotom udzielającym wsparcia Spółce na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia, jak też udostępnione podmiotom, o których mowa w klauzuli zgody. Dane osobowe przetwarzane w ww. celu będą przetwarzane do czasu odwołania zgody na poszczególny cel, w przypadku jej wyrażenia. Każda osoba posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej odwołaniem. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Podając adres e-mail wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej drogą elektroniczną na podany adres e-mail.
Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
Podając numer telefonu wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej w postaci SMS na końcowe urządzenie telekomunikacyjne - telefon komórkowy, którego nr podano powyżej.

 • MĘŻCZYZNA
 • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, także w formie profilowania. Profilowanie będzie miało na celu umożliwienie przygotowania najlepszej, spersonalizowanej oferty i dedykowanych reklam.
Zapoznałam/-łem się z treścią Regulaminu.