newsletter

Galeria Katowicka

Bezpieczne zakupy w Katowickiej
GK_refreszment_header_aktualnosci

Międzynarodowy Festiwal Open the Door 2020 w Galerii Katowickiej

Zbliża się 3. odsłona jednej z najciekawszych inicjatyw o międzynarodowym charakterze, przypominającej o osobach zapomnianych oraz społecznie wykluczonych. Mowa o Festiwalu OPEN THE DOOR, który już niebawem ponownie zagości w najważniejszych lokalizacjach w mieście. Wśród nich nie może oczywiście zabraknąć Katowickiej, zawsze aktywnie uczestniczącej w kulturalnych przedsięwzięcia oraz w wydarzeniach ważnych dla mieszkańców Aglomeracji! Na naszej Scenie, w ramach Festiwalu, w dniach 26-27 września wystawione zostaną dwie sztuki – „Głośniej nie znaczy wyraźniej” oraz „Popytka”. Będą im towarzyszyć rozmowy z twórcami, spotkania oraz pokaz filmu dokumentalnego. Bilety znajdziecie na oficjalnej stronie internetowe Teatru Śląskiego.

Harmonogram wydarzeń na Scenie w Galerii:

26 września | sobota

16:00 | GŁOŚNIEJ NIE ZNACZY WYRAŹNIEJ / reż. Gareth Clark

Czas trwania: 70’

W sobotę w Katowickiej zobaczycie pełen szczerości, humoru i ciepła monodram o historii głuchego nauczyciela. „Louder is not always clearer”, bo tak brzmi angielskojęzyczna wersja tytułu, niesie w sobie genialny w swojej prostocie przekaz o potrzebie akceptacji oraz wzajemnego szacunku. Spektakl stworzyła grupa artystów z Walii, Mr & Mrs Clark. W roli głównej zobaczymy reżysera projektu, Garetha Clarka. Po trwającym 70 minut przedstawieniu odbędzie się spotkanie z twórcami sztuki, które poprowadzą Dagmara Stanosz oraz Michał Justycki z Muzeum Śląskiego w Katowicach. Całość tłumaczona będzie na język polski oraz migowy.

27 września | niedziela

17:30 | POPYTKA / reż. Weronika Fibich

Czas trwania: spektakl 60’ oraz film 23’

W niedzielę na Scenie obejrzycie wzruszającą opowieść o trzech Czeczenkach – Hedzie, Madinie oraz Milanie, którym mimo licznych przeszkód i niedogodności udało się dotrzeć do Polski z północnego Kaukazu. Ten społeczno-teatralny projekt stawia ważne, egzystencjalne pytanie – kim są współczesne kobiety dotknięte przez los? Tytuł sztuki to nazwa nieuregulowanej prawnie procedury przesłuchiwania uchodźców przez pograniczników, podczas której podejmowana jest ostateczna decyzja, kto może przekroczyć granicę Polski, a kto nie. W rolach głównych w „Popytce” wystąpią: Heda Debirova, Milana Goytamirova, Marina Hulia oraz Madina Mazalieva. Po spektaklu odbędzie się projekcja filmu o jego powstawaniu oraz spotkanie z autorami.

Bilety na spektakle w Katowickiej dostępne są w symbolicznych cenach, 10 i 20 zł – można je znaleźć tu: https://www.teatrslaski.art.pl/strefafestiwali/festiwal/7.

Pozostałe spektakle, pokazy, działania online oraz spotkania odbywają się w dniach 24-27 września m.in. na scenach Teatru Śląskiego oraz w przestrzeniach Ważnego Miejsca.

Otwórzcie się na sztukę w Katowickiej! Serdecznie zapraszamy!

 

Newsletter

Administratorem danych osobowych jest Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy: 00-839), przy ul. Towarowej 28 (zwana dalej Spółką). Dane osobowe w zakresie podanym w formularzu będą przetwarzane przez Spółkę w celach marketingowych, zgodnie z wyrażoną zgodą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Spółki, jak też podmiotom udzielającym wsparcia Spółce na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia, jak też udostępnione podmiotom, o których mowa w klauzuli zgody. Dane osobowe przetwarzane w ww. celu będą przetwarzane do czasu odwołania zgody na poszczególny cel, w przypadku jej wyrażenia. Każda osoba posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej odwołaniem. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Podając adres e-mail wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej drogą elektroniczną na podany adres e-mail.
Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
Podając numer telefonu wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Estlin Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności Galerii Katowickiej w postaci SMS na końcowe urządzenie telekomunikacyjne - telefon komórkowy, którego nr podano powyżej.

  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, także w formie profilowania. Profilowanie będzie miało na celu umożliwienie przygotowania najlepszej, spersonalizowanej oferty i dedykowanych reklam.
Zapoznałam/-łem się z treścią Regulaminu.