Zanim zaczniesz zakupy w sklepach Galerii Katowickiej, dowiedz się, gdzie bezpiecznie i bez problemu zaparkujesz swój samochód.

1200 MIEJSC

Galeria Katowicka dysponuje 1200 miejscami postojowymi zlokalizowanymi na dwóch poziomach parkingu podziemnego oznaczonych kolorami zielonym (poziom -2) oraz niebieskim (poziom -3).

OZNAKOWANIE MIEJSC

Nad każdym miejscem parkingowym zainstalowane są lampki sygnalizujące kolorem jego dostępność. Lampka świecąca na zielono oznacza miejsce wolne, czerwona sygnalizuje zajęte, a niebieska wskazuje miejsce dla niepełnosprawnych.

WJAZD

Na podziemny parking Galerii Katowickiej wjechać można od strony ul. Słowackiego lub z obu stron tunelu na ul. Dworcowej.

WYJAZD

Bezpośrednio z poziomu -3 można wyjechać na ul. Dworcową i Kościuszki, natomiast z poziomu -2 Galerii Katowickiej można wyjechać na ul. Mikołowską lub ul. Słowackiego. Możliwy jest przejazd pomiędzy poziomami.

Wyjazd z parkingu po zamknięciu galerii: na parking należy wejść korzystając z windy mieszczącej się w hali dworca kolejowego za kasami. Windą można dojechać na oba poziomy parkingu galerii: -2 (parking zielony) oraz -3 (parking niebieski).

Aby wyjść z parkingu po zamknięciu galerii należy skierować się do odpowiedniej klatki, gdzie znajduje się winda prowadząca do hali dworca kolejowego. Na poziomie -2 jest to klatka w sektorze B6, do której prowadzi zielony chodnik na posadzce, na poziomie -3 jest to klatka w sektorze F6, do której prowadzi chodnik niebieski.

OPŁATY

Od poniedziałku do piątku, między godzinami 7.00 i 24.00, pierwsze trzy godziny korzystania z parkingu są BEZPŁATNE.

Każda kolejna godzina to koszt w wysokości 3 zł.

W weekendy (tj. od piątku godz. 24:00 do niedzieli godz. 24:00) Klienci Galerii Katowickiej korzystają z parkingu BEZPŁATNIE.

Od 1. lutego 2014 r. Galeria Katowicka wprowadziła możliwość zakupu miesięcznych abonamentów parkingowych. Oferta ta jest skierowana zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z firmą Apcoa tel. 539-962-717 mail: galeria.katowicka@apcoa.pl


PARKOMATY

Parkomaty znajdują się przy wszystkich wyjściach na parking na obu poziomach. Prosimy uiszczać opłatę przed wyjazdem. Płatność możliwa jest tylko gotówką. W razie potrzeby, do Państwa dyspozycji są pracownicy obsługi parkingu, z którymi można się skontaktować poprzez urządzenie głośnomówiące zamontowane w parkomatach.

SS

PARKOWANIE W NOCY

Od 1.04.2014 r. wszystkich, którzy korzystają z podziemnego parkingu Galerii Katowickiej w godzinach nocnych, zapraszamy do pozostawiania swoich pojazdów na poziomie -2.

Na poziom -2 można wjechać z ulicy Słowackiego oraz tunelu w ciągu ulicy Dworcowej (od strony ul. Mikołowskiej). Ta część parkingu Galerii Katowickiej czynna jest 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Do korzystania z parkingu na poziomie -3 zapraszamy w godzinach 7.00-22.00.