newsletter

Galeria Katowicka

GK_refreszment_header_aktualnosci

TU i TERAZ! Ostatnie spektakle na Scenie w Galerii

Scena Teatru Śląskiego w Galerii Katowickiej zaprasza na dwa ostatnie spektakle w ramach przeglądu laureatów konkursu TU i TERAZ! Już 9 lutego, na scenie Projektu Wyższy Poziom, w spektaklu pt. „Dali” wystąpi Teatr Barakah z Krakowa. Gościnne występy na Scenie w Galerii zakończy grupa Ruchomy Kolektyw z Bytomia  projektem pt. „Profanum”.

 

W czwartek, 9 lutego, o godz. 19:00 przed śląską publicznością wystąpią goście z Teatru Barakah z Krakowa. Projekt „Dalí” to wydarzenie z pogranicza spektaklu i performance’u, oparte na działaniach fizycznych i interakcji z widzem. Jest to autorski projekt Agaty Woźnickiej i Bartosza Ostrowskiego, który powstał w ramach Sceny Eksperymentalnej krakowskiego teatru. Spektakl inspirowany jest postacią Salvadora Dalí a w szczególności jego relacjami z żoną, Galą Dalí.

 

Następną atrakcją, jaka czeka widzów, jest pokaz teatru tańca bytomskiej grupy – Ruchomy Kolektyw. Odbędzie się on 22 lutego, na zakończenie przeglądu teatralnego TU i TERAZ. W spektaklu pt. „Profanum”, wyreżyserowanym przez Kamila Wawrzuta, widz zostaje z sensualną narracją na temat tego, co absolutnie nie jest święte. Choreografia staje się zapisem ruchowego obrzędu zwykłych czynności pomieszanych z tymi z tradycji chrześcijańskiej.

 

Obydwa spektakle odbędą się na Scenie w Galerii, poziom +2 Galerii Katowickiej (Katowice, ul. 3 Maja 30). Przegląd jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Projektu Wyższy Poziom, realizowanego przez Galerię Katowicką we współpracy z instytucjami kultury.

 

TU I TERAZ! Repertuar:

 

  • 9 lutego, godz. 19.00

„Dali”, producent spektaklu – Teatr Barakah z Krakowa,

Cena biletów: 25 i 15 zł

  • 22 lutego, godz. 19.00

„Profanum” 22.02, grupa Ruchomy Kolektyw,

Cena biletów: 25 i 15 złPLAKAT_TUiTERAZ_GK

Newsletter

Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Zapoznałam/-łem się z treścią Regulaminu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Projekt Katowice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (adres: Aleja Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa) w celu otrzymywania newslettera Galerii Katowickiej.

Zostałam/-łem poinformowana/-ny, że podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera Galerii Katowickiej. Zostałam/-łem poinformowana/-ny o przysługujących mi prawach, tj. prawie dostępu do moich danych, uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania moich danych, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Projekt Katowice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (adres: Aleja Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa) w celach marketingowych, w szczególności wyrażam zgodę na przesyłanie na podany przeze mnie adres e-mail i numer telefonu treści marketingowych i informacji handlowych.

Zostałam/-łem poinformowana/-ny, że podanie danych jest dobrowolne. Zostałam/-łem poinformowana/-ny o przysługujących mi prawach, tj. prawie dostępu do moich danych, uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania moich danych, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.