newsletter

Galeria Katowicka

GK_refreszment_header_aktualnosci

TU i TERAZ! Ostatnie spektakle na Scenie w Galerii

Scena Teatru Śląskiego w Galerii Katowickiej zaprasza na dwa ostatnie spektakle w ramach przeglądu laureatów konkursu TU i TERAZ! Już 9 lutego, na scenie Projektu Wyższy Poziom, w spektaklu pt. „Dali” wystąpi Teatr Barakah z Krakowa. Gościnne występy na Scenie w Galerii zakończy grupa Ruchomy Kolektyw z Bytomia  projektem pt. „Profanum”.

 

W czwartek, 9 lutego, o godz. 19:00 przed śląską publicznością wystąpią goście z Teatru Barakah z Krakowa. Projekt „Dalí” to wydarzenie z pogranicza spektaklu i performance’u, oparte na działaniach fizycznych i interakcji z widzem. Jest to autorski projekt Agaty Woźnickiej i Bartosza Ostrowskiego, który powstał w ramach Sceny Eksperymentalnej krakowskiego teatru. Spektakl inspirowany jest postacią Salvadora Dalí a w szczególności jego relacjami z żoną, Galą Dalí.

 

Następną atrakcją, jaka czeka widzów, jest pokaz teatru tańca bytomskiej grupy – Ruchomy Kolektyw. Odbędzie się on 22 lutego, na zakończenie przeglądu teatralnego TU i TERAZ. W spektaklu pt. „Profanum”, wyreżyserowanym przez Kamila Wawrzuta, widz zostaje z sensualną narracją na temat tego, co absolutnie nie jest święte. Choreografia staje się zapisem ruchowego obrzędu zwykłych czynności pomieszanych z tymi z tradycji chrześcijańskiej.

 

Obydwa spektakle odbędą się na Scenie w Galerii, poziom +2 Galerii Katowickiej (Katowice, ul. 3 Maja 30). Przegląd jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Projektu Wyższy Poziom, realizowanego przez Galerię Katowicką we współpracy z instytucjami kultury.

 

TU I TERAZ! Repertuar:

 

  • 9 lutego, godz. 19.00

„Dali”, producent spektaklu – Teatr Barakah z Krakowa,

Cena biletów: 25 i 15 zł

  • 22 lutego, godz. 19.00

„Profanum” 22.02, grupa Ruchomy Kolektyw,

Cena biletów: 25 i 15 złPLAKAT_TUiTERAZ_GK

Newsletter

Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Apsys Management, 00-867 Warszawa, Al. Jana Pawła II 27, zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (DZ.U. z 2002 nr 101, poz. 926 ze zm.) w celach marketingowych oraz na otrzymywanie dodatkowych informacji handlowej drogą elektroniczną w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych. Oświadczam, że cel przetwarzania danych jest mi znany. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych dobrowolne i że przysługuje mi prawo dostępu do danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również prawo żądania zaprzestania ich przetwarzania.