newsletter

Galeria Katowicka

GK_refreszment_header_aktualnosci

STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET – HAPPENING NA PLACU SZEWCZYKA

W piątek, 1 grudnia, na Placu Szewczyka przed Galerią Katowicką, odbędzie się happening przeciw przemocy wobec kobiet, organizowany przez Komendę Miejską Policji w Katowicach i Fundację Podaruj Nadzieję. Pojawią się białe wstążki i balony oraz konsultacje ze specjalistami ds. przeciwdziałania przemocy domowej – wszystko po to, żeby okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie doświadczających przemocy. Wolontariuszy i policjantki można będzie spotkać na Placu w godzinach od 12.00 do 16.00.

Międzynarodowa kampania „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” ma na celu wyeliminowanie wszelkich form łamania praw kobiet oraz podniesienie świadomości, że wszelkie formy przemocy – również ze względu na płeć – stanowią pogwałcenie praw człowieka. Zadaniem kampanii jest również wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie, organizujących się, by przeciwdziałać przemocy.

1 grudnia policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i wolontariusze Fundacji Podaruj Nadzieję będą rozdawać przechodniom białe wstążki i balony na znak osobistej deklaracji, że nigdy nie zostaną sprawcami przemocy i będą reagować, widząc przemoc wobec kobiet i dzieci.

Przed Galerią Katowicką pojawi się także stanowisko specjalistów ds. przeciwdziałania przemocy, gdzie będzie możliwość zasięgnięcia porady ekspertów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej katowickiego MOPS, zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Newsletter

Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Zapoznałam/-łem się z treścią Regulaminu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Projekt Katowice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (adres: Aleja Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa) w celu otrzymywania newslettera Galerii Katowickiej.

Zostałam/-łem poinformowana/-ny, że podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera Galerii Katowickiej. Zostałam/-łem poinformowana/-ny o przysługujących mi prawach, tj. prawie dostępu do moich danych, uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania moich danych, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Projekt Katowice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (adres: Aleja Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa) w celach marketingowych, w szczególności wyrażam zgodę na przesyłanie na podany przeze mnie adres e-mail i numer telefonu treści marketingowych i informacji handlowych.

Zostałam/-łem poinformowana/-ny, że podanie danych jest dobrowolne. Zostałam/-łem poinformowana/-ny o przysługujących mi prawach, tj. prawie dostępu do moich danych, uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania moich danych, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.