newsletter

Galeria Katowicka

GK_refreszment_header_aktualnosci

Oddaj krew przed Galerią Katowicką!

„Nie przechodź obojętnie – oddaj krew przed Galerią Katowicką!” pod takim hasłem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Katowicach prowadzi nową akcję zbierania krwi. Ambulans RCKiK oczekuje na dawców w każdy poniedziałek, w godzinach 10-17, na placu Szewczyka przed Galerią Katowicką. Zmiana dotychczasowej lokalizacji zbiórki krwi nastąpiła po sukcesie tegorocznej Wampiriady.

– Tegoroczną Wampiriadę, czyli akcję prowadzoną w specjalnym ambulansie – Wampirobusie, w którym nasi pracownicy przebrani są za wampirzyce, wampiry i wiedźmy, zorganizowaliśmy w nowej lokalizacji. Zamiast na Rynku, stanęliśmy przed Galerią Katowicką. Zgłosiło się tylu dawców, że musieliśmy sprowadzić drugi ambulans! Tak narodził się pomysł na cotygodniowe akcje w tym dokładnie miejscu, na placu Szewczyka – mówi Aleksandra Dyląg z RCKiK w Katowicach.

Wyniki pierwszej poniedziałkowej zbiórki krwi przed Galerią Katowicką są obiecujące. Zgłosiło się 49 osób,  z których 30 oddało krew. Dla porównania, tydzień przed Wampiriadą (21 października) na katowickim Rynku chęć oddania krwi wyraziły 22 osoby, po weryfikacji krew oddało 14 dawców. W tegorocznej Wampiriadzie na placu Szewczyka zarejestrowało się 111 osób, krew pobrano od 76 osób zbierając rekordową ilość – ponad 34 litrów krwi.

– Apelujemy, by nie przechodzić obojętnie i oddawać krew przed Galerią Katowicką. Zapraszamy do ambulansu na placu Szewczyka, w każdy poniedziałek w godz. 10.00-17.00. Mamy nadzieję, że dawcy przyzwyczają się do nowego miejsca i zbiórki krwi będą nadal cieszyły się takim powodzeniem – zachęca Aleksandra Dyląg.

Galeria Katowicka, podobnie jak w przypadku Wampiriady, jest partnerem poniedziałkowych akcji RCKiK w Katowicach.

Newsletter

Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Apsys Management, 00-867 Warszawa, Al. Jana Pawła II 27, zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (DZ.U. z 2002 nr 101, poz. 926 ze zm.) w celach marketingowych oraz na otrzymywanie dodatkowych informacji handlowej drogą elektroniczną w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych. Oświadczam, że cel przetwarzania danych jest mi znany. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych dobrowolne i że przysługuje mi prawo dostępu do danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również prawo żądania zaprzestania ich przetwarzania.