newsletter

Galeria Katowicka

GK_refreszment_header_aktualnosci

Pierwszy pop-up store w Galerii Katowickiej

Galeria Katowicka stwarza możliwość do zaprezentowania się i sprzedaży swoich produktów młodym przedsiębiorcom z regionu. Jako pierwsza w formule pop-up store pojawi się w niej firma oferująca dzieła sztuki i design. Showroom Klakier Gallery zaprasza od piątku 18 kwietnia na poziom +2 Galerii Katowickiej.

Pop-up store (z ang. pojawiający się sklep) znany też pod nazwą pop-up shop albo flash retailing, to trend polegający na otwieraniu czasowych, „znikających sklepów”. Idea pop-up store narodziła się na początku XXI w. w USA i Wielkiej Brytanii. W takiej formule, przestrzeni oddanej do dyspozycji młodym przedsiębiorcom, pop-up store pojawi się po raz pierwszy w Galerii Katowickiej.

Firma KLAKIER GALLERY została założona przez Annę Jarzymowską, Kamilę Piotrowicz i Katarzynę Piotrowicz. Oferuje sprzedaż dzieł sztuki i designu, grafiki, obrazy, ilustracje, plakaty artystyczne, elementy wyposażenia wnętrz. Prowadzące Showroom Klakier Gallery w galerii Katowickiej współpracują z najlepszymi designerami i artystami w Polsce.

O idei pop-up store:

Idea pop-up store narodziła się na początku XXI w. w USA i Wielkiej Brytanii. Sklepy, które otwierają się na określony, krótki okres – bywa, że np. na jeden wieczór – wymyśliła amerykańska firma Vacant. Jej właściciele podczas podróży do Tokio zobaczyli, jak wielkim powodzeniem cieszą się tam małe sklepiki, które sprzedają tylko ograniczoną ilość towaru i zamykają się dopóki nie uzupełnią zapasów. Vacant postanowił jednak, że jego sklep będzie definitywnie zamykał się po sprzedaniu towaru – by zostawić klientów z poczuciem niedosytu. W ten sposób w 2003 r. Vancat wraz z Dr. Martensem otworzyli pop-up store w Nowym Jorku.

Pop-up store to dobry sposób na promocję i zaciekawienie klientów. Przykłady ze świata to np. „znikający sklep” w Los Angeles z ubraniami inspirowanymi przez filmowe postacie przed premierą filmu „Tron”, Reebok, który w Nowym Jorku przez miesiąc sprzedawał limitowane edycje butów i ubrań. Paryski pop-up store Prady był czynny pięć miesięcy i zajmował dwa piętra kamienicy.

Zapraszamy!

Newsletter

Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Zapoznałam/-łem się z treścią Regulaminu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Projekt Katowice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (adres: Aleja Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa) w celu otrzymywania newslettera Galerii Katowickiej.

Zostałam/-łem poinformowana/-ny, że podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera Galerii Katowickiej. Zostałam/-łem poinformowana/-ny o przysługujących mi prawach, tj. prawie dostępu do moich danych, uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania moich danych, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Projekt Katowice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (adres: Aleja Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa) w celach marketingowych, w szczególności wyrażam zgodę na przesyłanie na podany przeze mnie adres e-mail i numer telefonu treści marketingowych i informacji handlowych.

Zostałam/-łem poinformowana/-ny, że podanie danych jest dobrowolne. Zostałam/-łem poinformowana/-ny o przysługujących mi prawach, tj. prawie dostępu do moich danych, uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania moich danych, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.