newsletter

Galeria Katowicka

GK_refreszment_header_aktualnosci

Pan Peabody i Sherman w Galerii Katowickiej

Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą? Jeżeli nie, to koniecznie przyjdźcie na spotkania z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”. Świat filmu i nauki zawiruje od godz. 12.00 do 19.00 w Galerii Katowickiej na poziomie +2!

Gwarantujemy szaloną zabawę z nauką i panem Peabody i Shermanem. Pan Peabody to bohater najnowszej animacji. To najmądrzejszy pies na świecie, naukowiec-geniusz, laureat nagrody Nobla i doradca głów państw. Wynalazca wehikułu czasu. Gdy jego podopieczny, chłopiec o imieniu Sherman, przenosi się w czasie, najsłynniejsze wydarzenia z historii wymykają się spod kontroli.

My również wybierzemy się w podróż do dawnych dziejów. Nie będziemy jednak zmieniać świata. Spróbujemy go zrozumieć. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach z historią. Sprawdzić swoją wiedzę, ale również dowiedzieć się czegoś nowego.

Z okazji premiery kinowej filmu (7 marca), razem z głównym bohaterem, zaznamy świata nauki i fascynujących eksperymentów. W specjalnych pokazach i podczas warsztatów zobaczymy jak w zdumiewających, często bardzo spektakularnych doświadczeniach nauka odkrywa przed nami swoje tajemnice. Bilet na ten film możesz zarezerwować TUTAJ

Podczas warsztatów dzieci pod okiem instruktora będą miały okazję wziąć udział w eksperymentach. Sprawdzić czy ptak może balansować na dziobie, zbadać prawo Archimedesa i Pascala. Oddać się bez reszty naukowym zabawom. A będzie ich wiele. Eksperymenty będą ciekawym uzupełnieniem pokazów jakie odbędą się na scenie. Zagłębimy się w tematyce latających statków, łodzi podwodnych. Udowodnimy, że można zrobić bańki z lodu.

Zapraszamy również do strefy geograficznej, gdzie mali miłośnicy tej dziedziny będą mogli między innymi zmierzyć się w grze w globusa.

Strefy geograficzna, historyczna i małych naukowców to nie wszystkie atrakcje jakie będą dostępne w sobotę 1 marca w Galerii Katowickiej. W trakcie imprezy dzieci będą miały okazję wykazać się zdolnościami plastycznymi. W tej strefie również przeniosą się w czasie do świata kubizmu, postimpresjonizmu czy renesansu, a do samodzielnej zabawy w domu otrzymają broszury zawierające filmowe zabawy.

Dzięki spotkaniom z panem Peabody dzieci i dorośli obudzą w sobie duszę odkrywcy i uświadomią sobie ile ciekawych zjawisk kryje otaczający nas świat.

Udział w filmowo-naukowym światem jest bezpłatny. Spotkania te będą bawić ucząc i ucząc bawić.

Dobra zabawa gwarantowana.

Newsletter

Podaj swój numer telefonu aby otrzymywać oferty specjalne
  • MĘŻCZYZNA
  • KOBIETA
CO MNIE INTERESUJE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Apsys Management, 00-867 Warszawa, Al. Jana Pawła II 27, zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (DZ.U. z 2002 nr 101, poz. 926 ze zm.) w celach marketingowych oraz na otrzymywanie dodatkowych informacji handlowej drogą elektroniczną w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych. Oświadczam, że cel przetwarzania danych jest mi znany. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych dobrowolne i że przysługuje mi prawo dostępu do danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również prawo żądania zaprzestania ich przetwarzania.